Kdo šroubuje, nezlobí

+420 491 541 262


Seminář s Microsoftem

.NET Gadgeteer je Open Source HW a SW platforma pro snadné vytváření různých zařízení, které využívají k ovládání .NET Micro Framework.
Je to modulární stavebnice, která vám umožní si postavit třeba automat na zalévání květin (manželka vám pak nebude nadávat, že ani jedna kytka nepřežila její týdenní nepřítomnost…), robota pro soutěž, ovládání oken podle počasí nebo vlastní meteostanici. Využití je zejména ve školách a různých hobby projektech. Celý systém je navržen tak, aby byl co nejjednodušší pro začátečníky. Např. konektory na řídící desce a na jednotlivých modulech jsou označeny písmeny, takže je jasné, co kam patří na první pohled.

Seminář je základní seznámení s platformou .NET Gatgeteer. Byly k vidění desky FEZ Spider a FEZ Hydra, celá řada modulů s dílny GHI Elektronics a Seeed. V praktické části se uvedla některá praktická zapojení a možnosti .NET Micro Framework.

INFO

V první přednášce představil Štěpán Bechynský elektronickou platformu .NET Gadgeteer a předvedl, jak snadno může programátor začít s elektronikou. .NET Gadgeteer je skutečně povedený systém, se kterým i s minimem znalostí z elektroniky dokážete sestavit a oživit i složitá zapojení. Je to především díky promyšlenému systému vývojových desek a modulů, který pro tuto platformu existuje.
 
V druhé přednášce předvedl Luboš Langhammer možnosti platformy .NET Micro Framework v robotice a ukázal také výhody vývoje celého systému na jedné platformě. Roboty postavené z konstrukčního systému Merkur ovládal například pomocí mobilního telefonu s operačním systémem Windows Phone 7 přes program, napsaný na platformě Microsoft .NET Framework.


© 2017, MERKUR POLICE o.p.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑